Zajęcia

Hipoterapia

 
Hipoterapia stanowi jedną z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a swoją specyfikację zawdzięcza koniowi biorącemu udział w terapii. To właśnie obecność konia - "współterapeuty" - sprawia, że jest to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości.
 

Trening

Jeździecki

 

 

Stęp, kłus, galop - a później nieograniczone spektrum możliwości, jakie daje nam przyjaźń i współpraca z koniem w trakcie treningów jeździeckich. Bez względu czy w ujęciu sportowym, czy jako forma wyśmienitego hobby, trening jeździecki to wyczekiwany moment złamania monotonii tygodnia. 
 

Header

Smaller Default Larger

Nasza oferta to bogaty zestaw szkolenia jeździeckiego opartego na różnych poziomach. Dla młodszych jeźdźców proponujemy ogólnorozojowe zajęcia jeździeckie, a najmłodszych zapraszamy na spacery w siodle. Dla bardziej zaawansowanych uczniów istnieje możliwość wyjazdu w teren.

Treningi w naszym Ośrodku organizowane są w taki sposób, aby realizować następujące punkty:

  • maksymalne wpasowanie zajęć do możliwości adepta
  • uwzględnienie celów własnych jeźdźca
  • zacieśnianie więzi z koniem

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z odpowiednimi dla tego rodzaju pracy kwalifikacjami - ze szczególnym akcentem na bezpieczeństwo oraz uzyskiwanie przyjemności z treningu.

Na terenie naszego Ośrodka istnieje możliwość podjęcia treningu indywidualnego pod kątem przygotowania do odznak jeździeckich.